вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий